table

slajdsajt2

slajdsajt1

Кадетско и омладинско првенство РС од 10. до 12. априла у Бањалуци

Кадетско и омладинско првенство Републике Српске у шаху, 27. по реду, које је уједно квалификационог карактера за Кадетско и омладинско првенство БиХ, биће одржано од 10. до 12. априла у Бањалуци.

Играће се у Дому омладине, у центру града (Улица Ђуре Даничића бр. 1).

Право наступа имају играчи чији су клубови уплатили регистрациону таксу за 2020. годину Шаховском савезу Републике Српске. Имена клубова, са регистрованим члановима, биће објављени на службеном сајту ШСРС (sahsavezrs.com) најкасније 5 дана од истека регистрационог периода.

Такође, могу се такмичити млади шахисти и шахисткиње који нису регистровани за клубове, уколико, према важећем Регистрационом правилнику ШСРС, уз прописану уписнину за шампионат уплате и 10,00 КМ на име личне регистрације.

Због планирања простора пријаве су пожељне унапријед, а најкасније на дан почетка Кадетског и омладинског првенства РС до 15 сати.

Техничка конференција ће се одржати у 16 часова, а свечано отварање у 16.30. Након тога, најкасније у 17 сати почеће партије првог кола.

Право учешћа имају дјечаци (кадети) и дјевојчице (кадеткиње):

• до 8 година (рођени након 01.2012.)
  • до 10 година (рођени након 01.2010.)
  • до 12 година (рођени након 01.2008.)
  • до 14 година (рођени након 01.2006.)
  • до 16 година (рођени након 01.2004.)
  • до 18 година (рођени након 01.2002.)

као и:

• омладинци и омладинке који на дан 01.01.2020. нису навршили 20 година, што су обавезни да докажу одговарајућим документом (такмичарска књижица ШСРС, лична карта, ђачка књижица, индекс, возачка дозвола, пасош или родни лист).

Систем такмичења:

• уколико број такмичара у групи буде 9 и више, примјениће се Швајцарски систем од 7 кола;
  • уколико број такмичара у групи буде од 5 до 8, примјениће се једнокружни Бергеров систем;
  • уколико број такмичара у групи буде 3 ili 4, примјениће се двокружни Бергеров систем;
  • уколико у једној групи буду пријављена 2 играча, они ће одиграти трокружни Бергер.

Темпо игре на Кадетском и омладинском првенству РС је 60 минута по играчу.

Сваки учесник првенства дужан је да у партији у којој води бијеле фигуре обезбиједи шаховску гарнитуру стандардних димензија и исправан шаховски сат.

Котизација за такмичење износи 15,00 КМ по такмичару и она се уплаћује на жиро рачун ШСРС: 562-099-00002304-81, или уочи почетка првенства.

Првопласирани у свим конкуренцијама као награду добијају пехар, а по три првопласирна играча у свим категоријама дипломе и медаље ШСРС. Уједно, по троје првопласираних у свакој од група стичу право наступа на Квалификационом турниру Шаховске уније БиХ, које води на европско и свјетско првенство.

Смјештај је обезбијеђен у Дому за дјецу “Рада Врањешевић”, Улица Филипа Мацуре 25. Цијена једнодневног пансиона износи 30,00 КМ по особи у двокреветним, трокреветним и вишекреветним собама.

Собе, односно кревети, морају се резервисати унапријед, а смјештај се уплаћује на лицу мјеста, прије уласка у собе.

Технички организатор је Бањалучки ШК, а организатор Шаховски савез Републике Српске.

Више информација:

• пријава учесника за такмичење (име, презиме, датум рођења, клуб, мјесто): skbanjaluka@yahoo.com;
  • резервација смјештаја (мејлом): sahsavezrs@gmail.com.

Остале информације можете добити на телефон: 065 69 80 20 (в.д. секретара ШСРС Бранко Томић).

Коментарисање је затворено.